• In English
 • Основні вимоги законодавства щодо застосування пестицидів суб’єктами господарювання та населенням
  , опубліковано 14 Березня 2023 року о 10:10

  🚩Спеціалісти управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області долучилися до проведення санітарно-освітньої роботи на нарадах та семінарах з представниками територіальних громад, пасічниками, суб’єктами господарювання, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур,тощо в частині дотримання вимог чинного санітарного законодавства під час застосування пестицидів.

  📄Під час проведення нарад та семінарів спеціалістами було повторно надано пам’ятки та інформаційні бюлетені щодо безпечного застосування пестицидів в межах та за межами населених пунктів, а також рекомендовано розташувати їх на офіційних сайтах органів місцевої влади.

  📧З вимогами можна ознайомитися за посиланнями:

  https://consumer-cv.gov.ua/blog/2020/02/20/informatsijnyj-byuleten/

  https://consumer-cv.gov.ua/blog/2020/02/20/informatsijnyj-byuleten-dlya-naselennya/

  ➡️Вимоги щодо застосування пестицидів суб’єктами господарювання за межами населеного пункту

  📌Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300м.
  📌При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури;
  🔹️Обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об’єктів, що підлягають санітарному захисту.

  ⚠️Всі роботи з пестицидами за межами населеного пункту слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках, як виняток, у похмурі і прохолодні дні з температурою нижче +10 допускається проведення обробки у денні години.
  📌Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с.

  💡Відповідальність за дотримання метеорологічних умов несе керівник робіт, який забезпечує використання об’єктивних методів вимірювання температури і швидкості руху повітря.

  ❗️📢УВАГА ! Не менше ніж за три доби до початку проведення кожної хімічної обробки необхідно сповіщати голів сільських, селищних, міських рад, ОТГ, про місця, строки і методи застосування пестицидів та агрохімікатів, які в свою чергу оповістять пасічників, мешканців населених пунктів, власників сусідніх с/г ділянок, тощо.
  📌У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

  ➡️Вимоги щодо застосування пестицидів у межах населеного пункту окремими громадянами особистих огородніх ділянок, які використовуються під плодові сади, посів зернових та зернобобових культур, посадку картоплі
  📌Для обробки індивідуальних садів і городів в межах населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню “Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні” і Доповненнями до нього.
  📌У масштабі населеного пункту забороняється повсюдна, одночасна обробка рослин однотипним препаратом, яка може обумовити масове надходження в атмосферне повітря населених пунктів аерозолю та парів токсиканта.

  🗓Такі ситуації регулюються календарним графіком робіт, чергуванням асортименту препаратів в період інтенсивних обробок.

  ⚠️Застосування пестицидів для захисту зелених насаджень в межах населеного пункту дозволяється тільки з 22:00 до 07:00 за допомогою ранцевого обприскувача при швидкості вітру до 4 м/с та за умови попередження власників сусідніх домоволодінь про час, місце, строк обприскування.

  💰Купувати пестициди та агрохімікати слід тільки в спеціалізованих магазинах, де є всі необхідні дозвільні документи.

  💡Торгівля повинна проводитись тільки фасованими, герметично упакованими препаратами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

  ✅Враховуючи важливість питання та поважаючи право громадян на безпечні та комфортні умови проживання, та, у разі спостерігання Вами за недотриманням вимог при застосуванні пестицидів і агрохімікатів – не залишайтесь осторонь. Рекомендуємо Вам в такому випадку негайно повідомити про дану ситуацію органи місцевої влади на відповідній адміністративній території для фіксації порушення та організації комісійного розгляду.

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій