• In English
 • Галовий кліщ: як захистити грушу та інші дерева від шкідника
  , опубліковано 22 Травня 2023 року о 20:20

  🌳Галовий кліщ — один з багатьох шкідників, що харчуються соком плодових дерев. Найчастіше від нього страждають груші, але також він може пошкоджувати яблуні, айву, горобину, глід, кизил.

  🍃Зимують личинки і дорослі особини під лусочками листових пластинок. Коли навесні повітря прогріється до 8-10°C, вони активізуються.

  ❇Шкідники починають висмоктувати сік з бруньок та відкритих лисків, самки відкладають яйця. За сезон народжується 3-5 нових поколінь кліщів.

  👆Грушевий галовий кліщ не має короткого «сплеску» активності, протягом якого треба захищати від нього плодові дерева — ризик зараження зберігається весь сезон, з весни до осені.

  🍂Галовий кліщ дерево не знищить, але в результаті його атак гальмується ріст нових пагонів, знищуються і псуються листові і квіткові бруньки, бутони, зав’язі.
  🔹Деформоване листя не може нормально виконувати функцію фотосинтезу.
  🔹Зав’язі або не формуються взагалі, або теж виходять потворними, швидко обсипаються.

  ➡Втрати врожаю можуть скласти 90-95%. Залишені кліщем проколи — «ворота» для інфекцій, сік привертає інших шкідників.

  📉В результаті різко знижується імунітет дерева і його стійкість до несприятливих погодних явищ, воно відчуває дефіцит поживних речовин.

  ▶ Помітити шкідника неозброєним оком через його розмір (0,2-0,25 мм) неможливо.
  🔹Тому зараження дерева доводиться визначати за характерними симптомами.
  ⚠Для різних стадій типові такі ознаки, як наявність неприродно великих, «роздутих» листових пластинок Грушевий галовий кліщ продуктами своєї життєдіяльності отруює тканини рослини, вони починають відмирати. Уражений шкідником лист поступово чорніє, деформується, висихає і опадає.

  🚹Будь-які галові кліщі для людини не становлять небезпеки.
  🔹 Урожай з заражених дерев їсти не рекомендують, але в основному тому, що дрібні деформовані груші виходять практично «кам’яними» і несмачними.

  ✅Методи боротьби з грушевим галловим кліщем.
  🔹Обираючи препарат для боротьби з галовим кліщем варто пам’ятати, що шкідник швидко виробляє імунітет і після 2-3 обробок засіб необхідно змінювати.
  🔹Нині в Україні проти грушевого галового кліща зареєстрований препарат Омайт 57%, ЕВ. В період вегетації застосовують: Мовенто 100 SC, Енвідор 240 SC, і Ортус КС.
  🔹В кінці вегетації (коли самиці виходять із гал на листі та заселяють бруньки) рекомендовано обробити насадження препаратами на основі сірки, зокрема полісульфідом кальцію.
  🔹Для боротьби з галовим кліщем зазвичай досить 3-5 обробок з інтервалом мінімум 10 днів.
  🔹 Небажано обробляти дерево за 20-25 днів до збору врожаю, якщо тільки препарат не є безпечним для здоров’я людини та екології.

  🔰 Для профілактики обприскування проводять: ранньою весною, поки ще не розкрилися бруньки, в момент формування зав’язей і в середині осені.

  🌎Суттєва перевага препаратів біологічного походження — екологічна безпека і можливість проводити обробки в будь-який час.

  ❗ Не забувайте про заходи безпеки, використовуйте засоби індивідуального захисту. Суворо дотримуйтесь вказівок інструкції щодо концентрації препарату в розчині і періодичності обробок.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій