• In English
 • Що необхідно знати про урядову програму «Доступні ліки»
  , опубліковано 26 Травня 2023 року о 13:13

  🤝Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій області у співпраці із найбільшими аптечними мережами, які приймають участь у програмі «Доступні ліки» розроблено та запроваджено механізм збору й аналізу інформації щодо дотримання останніми вимог цієї програми.

  🗓Щомісячно, на підставі інформації, наданої суб’єктами господарювання, проводиться дослідження в частині правильності застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які ввійшли до програми реімбурсації.

  🔙Реімбурсація ліків — повне або часткове відшкодування суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, вартості лікарських засобів або медичних виробів, що були відпущені пацієнту на підставі рецепта, за рахунок коштів Державного бюджету України.

  ❇️Реімбурсація в Україні створена щоб запобігти неправильному та нераціональному застосуванню ліків, спонукає населення відходити від практики самолікування, замінюючи її походом до лікаря, а також підвищити доступність якісних, ефективних та безпечних лікарських засобів.

  📝Реєстр лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, затверджується МОЗ України станом на відповідну дату, оновлюється щороку в лютому та серпні щорічно.

  🔄Реімбурсація реалізована у формі програми «Доступні ліки». За цією програмою вартість лікарських засобів відшкодовується державою повністю або частково.

  ➡️Як отримати безкоштовні ліки?

  🔹️зверніться до сімейного лікаря та отримайте е-рецепт через електронну систему охорони здоров’я (на період дії воєнного стану поряд з електронними рецептами використовувати паперові рецепти);
  🔹️завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки»;
  🔹️повідомте працівникові аптеки 16-значний номер рецепта будь-яким доступним шляхом (усно, надруковану інформаційну пам’ятку або записку із виписаним на неї номером рецепта, СМС на телефоні тощо);
  🔹️отримайте лікарський засіб безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом.
  Рецепт обміняти на ліки можна в аптечних закладах, які підписали договір з Національною службою здоров’я України та мають позначку «Доступні ліки» або «Тут є доступні ліки» незалежно від місця проживання пацієнта чи місця надання медичних послуг.

  👆У випадку, якщо в аптечному закладі закінчилися зазначені в рецепті безкоштовні ліки або ліки, що відшкодовуються державою, необхідно зачекати, коли ліки надійдуть в аптеку, звернутися до іншого аптечного закладу з позначкою «Доступні ліки» або обрати іншу торговельну назву лікарського засобу (з доплатою різниці).

  ⚠️Під час дії воєнного стану громадяни, які переїхали до безпечних місць та не мають зв’язку зі своїм сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, можуть отримати рецепт в найближчому центрі надання первинної медичної допомоги.
  Укладати нову декларацію з лікарем не потрібно.

  🏥На лікування яких категорій захворювань поширюється реімбурсація?

  Механізм відшкодування «Доступні ліки» поширюються на лікування наступних захворювань:
  🔹️серцево-судинні захворювання;
  🔹️ бронхіальна астма;
  🔹️діабет ІІ типу;
  🔹️цукровий та нецукровий діабет;
  🔹️розлади психіки та поведінки ;
  🔹️епілепсія.

  ❗️Увага! Придбати лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою можна тільки в аптечних закладах з позначкою «Доступні ліки» та за наявністю рецепта від лікаря.

  ✅️Нагадуємо споживачам, що звернення, у разі виникненні питань щодо правомірності формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, можна подати в письмовому та електронному вигляді:
  поштова адреса:
  📌м. Чернівці, вул. Сторожинецька, 115 (вул. Степана Бандери,6);
  📌електронна адреса: [email protected];
  номери тел.: (0372) 55 34 09; (0372) 52 52 68.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій