Перейти до основної сторінки
🤝Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій області у співпраці із найбільшими аптечними мережами, які приймають участь у програмі «Доступні ліки» розроблено та запроваджено механізм збору й аналізу інформації щодо дотримання останніми вимог цієї програми.
🗓Щомісячно, на підставі інформації, наданої суб’єктами господарювання, проводиться дослідження в частині правильності застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які ввійшли до програми реімбурсації.
🔙Реімбурсація ліків — повне або часткове відшкодування суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, вартості лікарських засобів або медичних виробів, що були відпущені пацієнту на підставі рецепта, за рахунок коштів Державного бюджету України.
❇️Реімбурсація в Україні створена щоб запобігти неправильному та нераціональному застосуванню ліків, спонукає населення відходити від практики самолікування, замінюючи її походом до лікаря, а також підвищити доступність якісних, ефективних та безпечних лікарських засобів.
📝Реєстр лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, затверджується МОЗ України станом на відповідну дату, оновлюється щороку в лютому та серпні щорічно.
🔄Реімбурсація реалізована у формі програми «Доступні ліки». За цією програмою вартість лікарських засобів відшкодовується державою повністю або частково.
➡️Як отримати безкоштовні ліки?
🔹️зверніться до сімейного лікаря та отримайте е-рецепт через електронну систему охорони здоров’я (на період дії воєнного стану поряд з електронними рецептами використовувати паперові рецепти); 🔹️завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки»; 🔹️повідомте працівникові аптеки 16-значний номер рецепта будь-яким доступним шляхом (усно, надруковану інформаційну пам’ятку або записку із виписаним на неї номером рецепта, СМС на телефоні тощо); 🔹️отримайте лікарський засіб безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом. Рецепт обміняти на ліки можна в аптечних закладах, які підписали договір з Національною службою здоров’я України та мають позначку «Доступні ліки» або «Тут є доступні ліки» незалежно від місця проживання пацієнта чи місця надання медичних послуг.
👆У випадку, якщо в аптечному закладі закінчилися зазначені в рецепті безкоштовні ліки або ліки, що відшкодовуються державою, необхідно зачекати, коли ліки надійдуть в аптеку, звернутися до іншого аптечного закладу з позначкою «Доступні ліки» або обрати іншу торговельну назву лікарського засобу (з доплатою різниці).
⚠️Під час дії воєнного стану громадяни, які переїхали до безпечних місць та не мають зв’язку зі своїм сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, можуть отримати рецепт в найближчому центрі надання первинної медичної допомоги. Укладати нову декларацію з лікарем не потрібно.
🏥На лікування яких категорій захворювань поширюється реімбурсація?
Механізм відшкодування «Доступні ліки» поширюються на лікування наступних захворювань: 🔹️серцево-судинні захворювання; 🔹️ бронхіальна астма; 🔹️діабет ІІ типу; 🔹️цукровий та нецукровий діабет; 🔹️розлади психіки та поведінки ; 🔹️епілепсія.
❗️Увага! Придбати лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою можна тільки в аптечних закладах з позначкою «Доступні ліки» та за наявністю рецепта від лікаря.
✅️Нагадуємо споживачам, що звернення, у разі виникненні питань щодо правомірності формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, можна подати в письмовому та електронному вигляді: поштова адреса: 📌м. Чернівці, вул. Сторожинецька, 115 (вул. Степана Бандери,6); 📌електронна адреса: [email protected]; номери тел.: (0372) 55 34 09; (0372) 52 52 68.
Попередня
Наступна