• In English
 • У Лісабоні експерти МЕБ обговорили проблему поширення АЧС в Європі
  , опубліковано 22 Вересня 2016 року о 10:10

  У рамках 27-ї Конференції Регіональної Комісії Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) по Європі, яка проходить у м. Лісабон (Португальська Республіка), відбулося спільне засідання робочої групи експертів з питань африканської чуми свиней (АЧС) (GFTADs) за участю представників Європейської Комісії, Литви, Латвії, Польщі, Естонії, України, Румунії, Молдови.

  Під час обговорення учасників зустрічі було ознайомлено з поточною ситуацією кожної країни щодо випадків поширення АЧС, а також було окреслено основні виклики, які стоять перед країнами у процесі боротьби з цим захворюванням.

  Було зазначено, що у цілому ситуація в регіоні у 2016 році має негативну динаміку. Зокрема, у поточному році, на відміну від попереднього, спостерігається погіршення ситуації з розповсюдження вірусу серед домашніх тварин.

  При цьому учасники констатували, що основними причинами в поширенні вірусу є нелегальна торгівля живими свинями та продуктами від свиней, неконтрольоване переміщення тварин, а також питання, пов’язані з ідентифікацією та реєстрацією свиней, які утримуються в приватних господарствах.

  За результатами зустрічі було вирішено спільно боротися з поширенням АЧС, а також застосовувати всі можливі заходи відповідно до рекомендацій групи експертів, які відвідували кожну країну-учасника комісії з питань АЧС, які були представлені у Москві.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій