• In English
 • ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ ЗАСТЕРІГАЄ
  , опубліковано 20 Жовтня 2016 року о 15:15

  В зв’язку з  рядом численних отруєнь метиловим спиртом, а саме станом на 18 жовтня зареєстровано 142 випадки отруєння фальсифікованим алкоголем, з них 64 завершилось летально,  ні в якому разі не купувати алкогольні напої невідомого походження, без акцизних марок, у сумнівних точках продажу, сумнівні алкогольні напої, характерні ознаки яких – імпровізована пластикова тара різних ємностей або інша нетрадиційна тара, дешева ціна,  перевіряйте цілісність упаковки та маркування , попередьте  своїх близьких та знайомих про тяжкі наслідки вживання фальсифікату та буте  пильними.

  Вживання такої продукції загрожує здоров’ю споживачів, оскільки вона виробляється в антисанітарних умовах з недоброякісної або навіть небезпечної для вживання сировини.

  Метиловий спирт – сильна  отрута для організму. Метиловий спирт всмоктується в шлунку практично миттєво,  перетворюється в мурашину кислоту та формальдегід, які в невеликих концентраціях діють токсично на всі системи органів, знищуючи клітини та блокуючи їх роботу. Так як майже 90 % речовини виводиться нирками, то сечовидільна система уражається миттєво. Цим і небезпечне вживання навіть невеликої кількості метилового спирту. Навіть невеликої дози (близько 5-10 мл) достатньо, щоб назавжди втратити зір. При легкому отруєнні спостерігається сильний головний біль і нудота. Людина дуже швидко втомлюється і стає дратівливою. При отруєннях середньої тяжкості хворого турбують часті запаморочення, блювання і головний біль. Метиловий спирт вражає центральну нервову систему і через 2-6 днів викликає часткову або повну втрату зору. При важких отруєннях спостерігаються всі перераховані вище симптоми, які досить швидко переростають в кому. Артеріальний тиск знижується, зіниці розширюються, а дихання стає поверхневим.

  При підозрі на отруєння метанолом – людину потрібно негайно доставити до лікарні або викликати службу екстреної медичної допомоги.

   

  Начальник                                                         Олександр Александрюк

  Call Now Button
  Будь в курсі подій