• In English
 • Про відшкодування вартості лікарських засобів (реімбурсацію)
  , опубліковано 04 Березня 2017 року о 12:12

  З 1 квітня в Україні почала діятипрограма “Доступніліки”. Вона дозволить багатьомхворимбезкоштовноотримуватимедичніпрепарати. Відповідно до постанови КМУ від 9 листопада 2016 р. № 863 “Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів” з 1 квітня 2017 року стартувала Урядова програма “Доступні ліки”, спрямована на забезпечення населення ефективними та доступними лікарськими засобами.Урядовапрограма “Доступніліки” даєможливістьповністюабочасткововідшкодовувативартістьмедикаментів. Отриматибезкоштовнілікиможутьпацієнти з серцево-судиннимизахворюваннями, астмою і цукровимдіабетом. В МОЗ пояснили, щосамевідциххворобнайчастішепомираютьукраїнці.

  Постановою КМУ від 17 березня 2017 р. № 152 “Про забезпечення доступності лікарських засобів” затверджено Порядок відшкодування вартості лікарських засобів та Порядок визначення розміру відшкодування вартості лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

  Наказами Міністерства охорони здоров’я від 25.03.2017 №325 та від 03.04.2017 №360 затверджено відповідно Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби та Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.Таким чином, пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Для цього необхідно:1. Звернутися до лікаря та отримати правильно виписаний рецепт.2. Завітати до аптеки з позначкою “Доступні ліки”.3. Отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом.Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.Вартозазначити, щолікар повинен вказати в рецепті не назву препарату, а міжнароднуназвудіючоїречовини. Рецепт діятиме 30 днів. Коли цейтермінзакінчується, потрібнойти до лікаря за новим рецептом. У майбутньому МОЗ плануєзбільшититерміндіїрецептів до трьохмісяців. Рецептиможутьвиписувати як лікарі з державнихустанов, так і з приватних. Також не маєзначення, якийсамелікарвиписує рецепт – цеможе бути і терапевт, і кардіолог, і сімейнийлікар.

   

  Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 03 квітня 2017 року

  Call Now Button
  Будь в курсі подій