• In English
 • Як бути споживачу якщо виявили розбіжність цін на ціннику і в чеку.
  , опубліковано 25 Травня 2017 року о 11:11

  Згідно Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено право споживача на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару.

  Продавець який реалізує продукцію, повинен обов’язково зазначати ціну кожної одиниці такої продукції або однієї категорії продукції та ціну однієї стандартної одиниці цієї продукції. Написи щодо ціни реалізації продукції мають бути чіткими і простими для розуміння.

  Ціна продукції повинна включати в себе всі податки та неподаткові обов’язкові платежі, які відповідно до законодавства сплачуються споживачем під час придбання відповідної продукції”.

  Цінники, які інформаційно знаходяться при товарі  повинні мати такі реквізити:

  – для продовольчих товарів:

  для вагових товарів – назва товару, сорт, ціна за один кілограм або за сто грамів;

  для товарів чи напоїв, що продаються на розлив, – назва товару чи напою, сорт, ціна за одиницю місткості або одиницю ваги;

  для штучних товарів та напоїв у пляшках – назва товару чи напою, вага або місткість, сорт, ціна за штуку;

  для товарів, що розфасовані, – назва товару, сорт, ціна за один кілограм або за сто грамів, вага одиниці розфасовки, ціна за одиницю розфасовки;

  – для непродовольчих товарів:

  для товарів, на які ціни встановлені в залежності від сортності, – назва товару, сорт, ціна за один метр, кілограм, штуку або одиницю розфасовки;

  для товарів, на які ціни по сортах не встановлені, – назва товару, ціна за один метр, кілограм, штуку або одиницю розфасовки;

  для дрібних штучних товарів (парфюмерні, галантерейні та ін.) – назва товару, вага або місткість, ціна за штуку або одиницю упаковки.

  Роздрібні ціни також можуть бути позначені на товарних ярликах, етикетках підприємств-виготівників, упаковці, в якій товар продається населенню, або безпосередньо на самому товарі, якщо позначення ціни не псує його товарний вигляд та не знижує якість товару.

  Відповідно до пункту Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані реалізовувати товари за умови наявності цінника на товар у грошовій одиниці України.

  На жаль, дуже часто трапляється ситуація, коли споживач бачить одну ціну на ціннику певного товару і, власне, розраховує сплатити саме таку ціну, однак під час розрахунку на касі виявляється, що ціна на вибраний товар є іншою, як правило, більшою.

  Без сумнівів, у такому випадку порушені ваші права як споживача.

  Слід пам’ятати, що відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» нечіткі або двозначні положення договорів із споживачами тлумачаться на користь споживача.

  При виникненні відповідних непорозумінь при розрахунку за товар насамперед слід звернутися до адміністрації магазину з вимогою повернення різниці між ціною на ціннику та ціною, зазначеною у чеку.

  Відмова продати вам товар за такою ціною є знову ж таки порушенням вашого права споживача .

  У випадку відмови можна залишити відповідний запис у Книзі відгуків і пропозицій. А також зібрати докази (сфотографувати цінник, зберегти чек) та звернутися із відповідною заявою про порушення прав до суду або до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області (вул. Сторожинецька, 115, м. Чернівці, 58011).

  Call Now Button
  Будь в курсі подій