• In English
 • Безпечний відпочинок на водоймах області
  , опубліковано 02 Червня 2017 року о 15:15

  Відповідно до розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 12 квітня 2017 року № 278-р «Про попередження виникнення нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних об’єктах Чернівецької області у весняно-літній період 2017 року» на території Чернівецької області у весняно-літній період 2016 року визначено 10  місць масового відпочинку населення на водних об’єктах.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує, що безпечний для відпочинку пляж обов’язково має мати відповідний паспорт, що підтверджує його відповідність усім санітарним нормам та правилам.

  Відпочиваючим слід пам’ятати, що водойми зі стоячою та мало-протічною  водою можуть бути дуже забрудненими. Купання в таких місцях є категорично забороненим. Вологість, забрудненість та висока температура сприяють розвитку несприятливої бактеріологічної флори: лептоспіри, кишкової палички, дизентерії тощо. Також, часто саме водний механізм передачі має важкі ентеровірусні (типу гепатиту А) та паразитарні збудники інфекції, що довгий час можуть мати прихований характер перебігу. Профілактики таких інфекцій, на жаль, не існує. Постійна гігієна рук  та чиста вода – це те, що не застрахує, але може зробити ваш відпочинок набагато спокійнішим.

  Небезпечним під час відпочинку на пляжі, також є вплив сонця, особливо обережними при перебуванні на сонці мають бути люди з хроніч-ними захворюваннями.

    Довідково: станом на 02.06.2017 проведено обстеження та погоджено санітарні паспорти 7-и пляжів, а саме:

  в Новоселицькому районі – 1) пляж  бази відпочинку «Сонячний берег» с. Бояни, 2)  пляж бази відпочинку «Хвиля» с.Магала;

  в Сторожинецькому районі – 1) пляж бази відпочинку «Аква плюс» с.Кам’яна, 2) пляж бази відпочинку «Берег Любові» с.Бобівці, 3) пляж комплексу «Рутка» с.В.Кучурів;

  в Глибоцькому районі – 1) пляж комплексу «ЛаНаДіЛі» с.Коровія;

  в м.Чернівці – 1) Чернівецький міський пляж, вул. Донбасівська,5.

  Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» було відібрано проби води та ґрунту в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах, де погоджено санітарні паспорти, для проведення лабораторних досліджень на відповідність вимогам санітарних правил та норм за мікробіологічними, санітарно-хімічними, паразитологічними та вірусологічними показниками.

  За результатами лабораторних досліджень вода водоймищ та ґрунт  відповідають вимогам санітарних норм, окрім 6 проб води з р.Прут та 1  проби  грунту  в  районі  пляжу м.Чернівці, які  не відповідають нормативам за  бактеріологічними показниками.

   

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій