• In English
 • Рекомендації населенню щодо необхідності проведення періодичного очищення та дезінфекції колодязів
  , опубліковано 17 Травня 2018 року о 15:15

  Вживання якісної води для пиття є однією з найважливіших запорук Збереження  здоров’я людини  і її довголіття. Але потрібно пам’ятати, що вода  може  бути  одним  із  факторів  передачі  небезпечних  інфекційних захворювань, в  першу  чергу кишкових, а  також  хвороб,  спільних  для людей  і  тварин,  які  передаються  мишевидними гризунами – туляремії, лептоспірозу та інших.

  Найбільш поширеним джерелом питного водопостачання є підземні грунтові води, які потрапляють до населення найчастіше через шахтні колодязі.

  Інфікування  грунтової води може відбутися як у грунтовому потоці, так і  в  шахтних  колодязях  при  потраплянні  до  них  виділень  хворих і бактеріоносіїв  різними  шляхами, а саме:  при  просочуванні  в  грунтову воду  господарсько-фекальних стічних  вод, побутових вод, при потраплянні в колодязі трупів гризунів.

  Колодязна вода, що використовується для господарсько-питних потреб, повинна бути епідемічно-безпечною (не містити бактеріального забруднення), не шкідливою за хімічним складом та приємною за органолептичними (смаковими) властивостями.

  Дезінфекцію колодязів необхідно проводити за епідемічними показаннями, а саме: при встановленні  бактеріального забруднення води, при виникненні надзвичайних ситуацій (повеней, затопленні територій, в результаті  сильних злив), а також з профілактичною метою.

  Знезараження води у колодязях, проводиться передбаченими для цих цілей дезінфекційними засобами, дозволеними до застосування Міністерством охорони здоров’я України і які внесено у відповідний державний реєстр дезінфекційних засобів. Дезінфекційні засоби випускаються у вигляді таблеток, що добре розчиняються у воді, а саме: Акватабс, Жавель-клейд, Санідез та інші.

  Слід зазначити, що дезінфекція  води  дає тимчасовий ефект, тому якщо є постійне джерело забруднення – затікання нечистот від вбиральні, вигрібної  ями  ґрунтових  вод через несправний колодязний зруб тощо, користування водою з колодязя забороняється до усунення цих дефектів.

  Вода в колодязях, що використовується для господарсько-питних потреб повинна бути чистою та безпечною для вживання, для цього необхідно утримувати колодязь в належному санітарному стані, своєчасно проводити ремонт, очищення та дезінфекцію.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій