Перейти до основної сторінки
Фільтри для води – це механізм очищення води від шкідливих домішок та речовин. Перш ніж придбати який-небудь фільтр, слід дізнатися, яка вода за якістю та складом і тільки на основі результатів лабораторних досліджень визначаємось з типом фільтрації. Основні види фільтрів, їх функції та недоліки:
– проточні – видаляються механічні частки, після чого зв’язуються солі, хлор та органічні речовини, остання ступінь очищення – вода звільняється від неприємних запахів. У випадку зупинки руху води через фільтр на картриджах може розмножуватися патогенна флора. При необхідності побутові фільтри доповнюють ультрафіолетовими лампами;
– накопичувальні (глечики) – достатньо добре очищають воду від надлишку хлору і механічних домішок у воді. Але такі фільтри не здатні працювати з водою із значним вмістом заліза та жорсткою водою, також вони не здатні впоратися з бактеріями та вірусами;
– іонообмінні – іоніти при контакті з водою забирають негативні іони солей жорсткості, а в замін “віддають” іони водню або натрію. Після очищення води, вона втрачає свій смак та стає занадто м’яка;
– мембранні – забезпечує надійний захист від проходження бактерій та вірусів, а також утримує кальцій, натрій, калій та інші необхідні людському організму мікроелементи.
Знезараження води можна здійснити шляхом її кип’ятіння, однак у момент кип’ятіння солі, що містяться у воді, перетворюються в нерозчинний осад, який, поступово відкладаючись в організмі, утворює камені.
Глибоке очищення вбиває всі мікроорганізми, в тому числі корисні, і люди змушені пити практично дистильовану воду, від якої організму користі – мінімум. Така проблема частково вирішується додатковою мінералізацією води.
Слід пам’ятати, що будь – який фільтр якщо його невчасно міняти може перетворитися на джерело забруднення так, як в них накопичуються бактерії і замість того, щоб чистити воду, фільтр її тільки забруднює.
Попередня
Наступна