• In English
 • Ведмедка нищить розсаду на городі: ефективні методи боротьби зі шкідником
  , опубліковано 24 Травня 2019 року о 14:14

  Овочеві та кормові культури потерпають від капустянки (ведмедки). Що робити, щоб захистити рослини від цього шкідника, радять експерти.

   

  У травні селяни й агровиробники активно висаджують розсаду у відкритий ґрунт. Відтак постає завдання захистити рослини від шкідників.

  Особливо великої шкоди розсаді завдає капустянка (або так званий “вовчок”), у народі відома як ведмедка. Вона полюбляє оселятись на городах та дачних ділянках. Цей шкідник пошкоджує майже всі овочеві та кормові культури, а саме: виїдає висіяне насіння, підгризає коріння, а в коренеплодах овочів і бульбах картоплі прогризає великі порожнини. Капустянка переважно перебуває у землі і лише інколи вилазить на поверхню. Вона живиться ґрунтовими безхребетними, зокрема дощовими черв’яками та шкідливими комахами.

  Відловлювання ведмедки не допоможе позбутися її повністю. Натомість більш дієвим методом буде створення несприятливих для її розмноження умов.

  Для цього у період яйцекладки (кінець травня – початок червня) слід двічі-тричі розпушувати ґрунт на глибину 10-15 см. Крім того, треба знищити відкриті нори та знайдені гнізда. Прополювання і глибоке розпушування також є згубними для цього шкідника. Найкраще у боротьбі з капустянкою діяти комплексно. Зокрема корисними будуть такі заходи:

  • якщо існує загроза пошкодження розсади овочевих культур вовчком, її коріння перед висадкою треба обробити суспензією “Актари” (1,5-2 г розчинити у 10 л води), або препарату “Престиж” (100 мл/10 л води); також можна полити розсаду цим розчином;
  • використовують і приманки з інсектицидів: на 1 кг відвареної кукурудзи або пшениці додають до 30 мл нерафінованої олії та 3 пачки по 1,4 г препарату “Актара”. Цю приманку ховають у ґрунт на глибину 2-3 см;
  • розставлені на ділянках на відстані 1,5 м зелені хвойні гілки та висаджені чорнобривці теж допоможуть відлякати цього шкідника;
  • є готові приманки з хімічних препаратів (Рембек, ВГ (3-7 г/м²); REM, ГР (“АнтиМедведка”) 3-7 г/м²) та інші дозволені для використання.

  Однак, використовуючи пестициди, необхідно суворо дотримуватись правил їх застосування, техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій