• In English
 • Інформація щодо місць масового відпочинку людей на водних об’єктах
  , опубліковано 03 Червня 2019 року о 09:09

  На території Чернівецької області визначено 25  місць масового відпочинку людей на водних об’єктах у весняно-літній період 2019 року, а саме:

  • 3 в Сторожинецькому районі  (бази відпочинку «Аква-Плюс» в с. Кам’яна, «Берег Любові» в с. Бобівці, «Рутка» в  с. Великий Кучурів);
  • 3 в Новоселицькому районі (в с. Бояни пляж «Сонячний берег» та пляж №1 ТРК «Сонячна долина» ПП Родничок Тревел», в с. Магала пляж БВ «Хвиля»);
  • Чернівецький міський пляж;
  • 2 в Сокирянському районі (в с. Ломачинці урочище «Вишнева» комплекси відпочинку «Вілія» та «Услад»);
  • 16 в Кельменецькому районі (в с. Грушівці піщаний пляж; база-стоянка маломірних суден «МАЯК» в с. Дністрівка; Агрооселя «Сільські садиби сім’ї Толпигіних», база відпочинку «Водний рай» та  садиба «Дністровський маєток» в с. Вороновиця; база відпочинку зеленого туризму «Джія» в с. Мошанець; Гостинна садиба «Дім рибалки» та «У Мішані», Агрооселя «У Володимира», база відпочинку «У Бориса», в с. Бернове; Агрооселя по вул. Придністровська, 76,  Агрооселя «На березі Дністра», база відпочинку «Family House», Гостинна садиба с.Макарівка; Гостинна садиба «У Жори» в с. Бузовиця).

  Відповідно до розпорядження  Чернівецької обласної державної адміністрації від 19.04.2019 № 398-р «Про попередження виникнення нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних об’єктах Чернівецької області у весняно-літній період 2019 року»  спеціалістами відокремлених структурних підрозділів Головного управління  Держпродспоживслужби в Чернівецькій області (далі – Головне управління) та за письмовими зверненням власників пляжів будуть здійснюватись обстеження місць масового відпочинку населення на водних об’єктах (пляжах).

  Спеціалісти Головного управління в своїй роботі будуть керуватися, в частині санітарного стану пляжу, розділом ІV Прибирання об’єктів з відособленою територією  «Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць»,  що затверджені наказом МОЗ України від 17.03.2011 року №145, в частині забезпечення питною водою відпочиваючого населення ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», затверджені наказом МОЗ України від 12.05.2010 №400.

  Згідно вимог чинного законодавства на територіях пляжів повинні бути  питні фонтанчики, роздягальні, душові, вбиральні, медичні  пункти  та рятувальні станції, урни та контейнери  для  зберігання  побутових   відходів. Крім того, щорічно на пляж необхідно підсипати чистим піском або галькою. Власники   чи  балансоутримувачі  пляжів  у  процесі  їх експлуатації повинні забезпечити прибирання  берега,  роздягалень, зеленої   зони,  миття  тари  і  дезінфекцію  вбиралень,  а  також організовувати перевезення зібраних відходів (щоденно до 8 години ранку).

  Відповідно до ГОСТ 17.1.5.02-80 «Гігієнічні вимоги до зон рекреаційних водних об’єктів» перед початком купального сезону та у період купального сезону  власниками пляжів повинні проводитись дослідження питної води, води водоймищ, піску на пляжах.

  Станом на 31.05.2019  спеціалістами Чернівецького міського управління Головного управління було проведено обстеження 5 пляжів: Чернівецького міського пляжу по вул. Донбасівська,5 в м. Чернівці, «Берег любові»  в с.Бобівці, Сторожинецького району,   «Сонячний берег» та пляж №1 ТРК «Сонячна долина» ПП Родничок Тревел» в с. Бояни і «Хвиля» в с. Магала Новоселицького району. За результатами обстеження встановлено, що територія обстежених пляжів утримується відповідно до санітарних вимог.

  Головним управлінням і надалі буде продовжено роботу з даного питання.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій