• In English
 • До уваги суб’єктів господарювання Буковини! Відділ ринкового нагляду ГУ Держпродспоживслужби здійснює перевірки без попередження.
  , опубліковано 24 Липня 2019 року о 01:01

  Відповідно до положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 № 667, Держпродспоживслужба в Чернівецькій області, серед іншого, здійснює державний ринковий нагляд, зокрема, проводить перевірки характеристик продукції, в тому числі відбирає зразки продукції та забезпечує проведення їх експертизи (випробування). Розділом ІV Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції передбачені межі повноважень та спосіб, у який зобов’язані діяти органи ринкового нагляду при проведенні перевірок характеристик продукції.

  Планові та позапланові перевірки характеристик продукції у сфері ринкового нагляду проводяться на підставі наказів територіальних органів та посвідчень (направлень) на проведення перевірки, що видаються та оформлюються відповідно до Закону України «Про основні засади здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Посадові особи територіальних органів Держпродспоживслужби, які здійснюють ринковий нагляд, мають законне право безперешкодно здійснювати, за умови пред’явлення службового посвідчення та посвідчення (направлення) на проведення перевірки, у будь-який час впродовж роботи об’єкта (пред’явлення інших документів, попереджень про проведення заходів, наказів та листів законодавством не передбачено); вимагати від суб’єктів господарювання надання документів і матеріалів, необхідних для здійснення ринкового нагляду, одержувати копії таких документів і матеріалів; припинення дій, які перешкоджають здійсненню заходів ринкового нагляду, а в разі відмови від припинення таких дій – звертатися до органів Національної поліції за допомогою у здійсненні законної діяльності з ринкового нагляду.

   

  Звертаємо увагу, що посилання на необхідність застосування норм пункту 4 статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в частині письмового повідомлення суб’єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніше, як за десять днів до дня здійснення цього заходу у законодавстві про державний ринковий нагляд відсутнє.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій