• In English
 • Скоро до школи! Поради батькам
  , опубліковано 05 Серпня 2019 року о 12:12

  Напередодні нового навчального року, батьки, готуючи дітей до школи,  повинні пам’ятати, що  придбані товари шкільного асортименту повинні   бути не тільки гарні за дизайном, але й безпечні, якісні та комфортні.

  Відповідно до вимог законодавства про захист прав споживачів споживач при придбанні товарів має право на отримання  інформації про назву товару, підприємство-виробника, його місцезнаходження, споживчі властивості, склад сировини, з якої він виготовлений, спосіб використання, гарантійні зобов’язання, дату виготовлення тощо. Зазначена інформація доводиться до відома споживачів виробником (виконавцем, продавцем) у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом у доступній наочній формі.

  Забезпечення права споживача на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про  товари сприяє можливості компетентного та свідомого вибору ним якісного та безпечного товару.

  Управління надає поради  батькам, які намагаються забезпечити своїх дітей усім найкращим. Адже далеко не всі виробники турбуються про якість та безпеку своїх товарів. Як же правильно вибирати дитячий одяг, взуття, щкіргалантерейні вироби, канцелярські товари, інші товари шкільного асортименту, щоб вони були гарними, комфортними, якісними та безпечними.

  • Не купуйте товари без ярликів, етикеток та без маркувальних даних. Жоден офіційний виробник не виготовить товари без споживчого маркування. Якщо перед вами  одяг, взуття, інші товари шкільного асортименту без ярликів, етикеток – це перша ознака того, що такі товари виготовлені в кустарних цехах, з сировини невідомого походження, з порушеннями діючих технологій. Не купуйте також товари, на ярликах  яких текст виконаний з помилками або  відсутня інформація про  виробника, лише  зазначено, наприклад, – «Виготовлено в Україні», «Житомир». Зазвичай ціна таких товарів значно нижча від ціни товару, виготовленого в виробничих умовах. Як показує практика, такий одяг, взуття, інші дитячі товари  можуть бути неякісними та небезпечними для здоров’я споживачів, адже вони не пройшли перевірку в відповідних випробовувальних лабораторіях  на показники якості та безпеки.
  • Не купуйте товари, на ярликах яких всі маркувальні дані виконані іноземною мовою. Такі товари потрапили на територію України поза митним контролем і на них відсутні документи про якість та безпеку.
  • Уважно вивчайте інформацію про склад сировини, зазначену на ярликах товарів. Найкомфортніший одяг для дітей взагалі не повинен мати у своєму складі синтетичних волокон. Винятком можуть бути лише декоративні деталі на святковому одязі, наприклад, банти, ажурне мереживо, тасьма. Найпрактичніша та найбільш безпечна тканина для дитячого одягу – це бавовна. Для діток старше 3-х років можна вибрати одяг, в якому синтетичні волокна складають 30-50% від складу, але не більше.

  Взуття для дітей повинно бути виготовлено виключно з натуральної шкіри. Вона  забезпечує доступ повітря і випаровування вологи. Найважливішою властивістю такого матеріалу є те, що він адаптуються до анатомічної форми ноги.

  • Перевірте одяг та взуття, шкіргалантерейні товари, канцтовари на наявність дефектів. Уважно подивіться на одяг, шкіргалантерейні вироби з  виворотньої сторони. Якщо ви побачите криві строчки, пропуск стібків, петляння строчок, необрізані нитки, асиметрію деталей тощо – пам’ятайте, що ці вироби виготовлені в кустарних умовах на технічно застарілому обладнанні з використанням тканин невідомого походження. Якщо на зовнішній та внутрішній стороні взуття ви виявили зморшки, нерівності поверхні, заломи, щілини. липкість поверхні, сліди клею, то таке взуття буде некомфортним для дитини. Перевірте наявність у взутті супінатора, який є запорукою правильного формування стопи. Відсутність супінатора може призвести до розвитку плоскостопості у дитини.
  • Не купуйте дитячі товари, які мають неприємний, різкий і невластивий для них запах та яскравий колір. Очевидно, що такі товари виготовлені із застосуванням сировини, яка призначена і використовується в промисловості для технічних потреб та можуть спричинити серйозну шкоду здоров’ю вашої дитини.
  • Не женіться за брендами. Весь відомий одяг, взуття, шкіргалантерейні вироби, канцтовари зізнатись, не варті тих грошей, які зазначені на цінниках. Ви платите за ім’я виробника, за гроші, які бренд вкладає у власну рекламу, за фірмовий дизайн. Але дітки так швидко ростуть, що дорога та модна кофтинка вже через півроку буде маленькою. Для малюків все-таки робіть акцент на якості речей, а не на модних тенденціях. І, якщо добре пошукати, то багато гарний дитячих речей знайдеться і серед українських виробників. Шкода, що більшість батьків про них знають недостатньо.
  • І остання порада. При покупці товарів обов’язково вимагайте у продавця товарний  чек із зазначенням в ньому наступних реквізитів: назва суб’єкта господарювання, назва товару, його артикул(модель), ціна, дата покупки, прізвище продавця та його підпис, а на товари, які мають гарантійний термін експлуатації (взуття, шкіргалантерейні товари тощо) – гарантійний талон. Важливо пам’ятати, що при покупці товарів на ринках на вимогу споживачів видається товарний чек. Лише при наявності цих документів в разі виникнення претензій до якості товару або, якщо товар не підійде за розміром, дизайном, кольором тощо, управління може захистити права споживача.

   

  Вдалих вам покупок!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій