• In English
 • Вибирайте іграшки, прикраси ялинкові і штучні ялинки до Новорічних та Різдвяних свят правильно!
  , опубліковано 17 Грудня 2019 року о 17:17

  При придбанні новорічних іграшок необхідно дотримуватися простих правил, які допоможуть зробити свято яскравим та безпечним.

  Корисні поради щодо вибору новорічних іграшок

  1. Краще не купувати іграшки на стихійних ринках – продукція невідомого виробника може бути небезпечною: від гострих кутів виробу до наявності токсичних речовин у його складі.
  2. Не варто економити на новорічній продукції. Краще заплатити більше, але бути впевненим у якості та безпечності товару.
  3. Проведіть по іграшці рукою: якщо блискітки чи фарба осипаються та лишаються на руці – краще зробити інший вибір. Це може становити небезпеку для здоров’я і навіть життя дитини у разі, якщо вона візьме таку іграшку до рук чи до рота і в її організм потраплять токсичні речовини.
  4. Хімічний склад прикраси неможливо визначити відразу на місці продажу. В такому разі застереження одне: використовуйте прикрасу тільки за призначенням. Не варто дозволяти дитині з нею гратися.
  5. Якщо прикраса має надмірно яскравий колір або неприємний запах, це може означати, що при її виготовленні була застосована дешева і ймовірно токсична фарба.
  6. Обережно ставтеся і до м’якої пластмаси з неприємним запахом, оскільки це може свідчити про вміст у ній шкідливих речовин.

  Новорічні костюми та маски

  Карнавальні костюми та маски також можуть бути небезпечними для дитячого здоров’я. Купуючи карнавальний костюм, насамперед варто звернути увагу на те, чи не виготовлений він з небезпечного, займистого матеріалу. Карнавальні костюми, які впритул прилягають до тіла, сертифікуються так само як одяг і мають такі ж вимоги до якості тканини. Карнавальна маска має бути пожежобезпечною та симетричною, отвори для очей, носа, рота повинні розміщуватися на ній так, щоб дитина могла добре бачити і не задихалася, коли вдягне її. Зверніть увагу на запах та ко­лір костюма і маски. Якщо запах здався Вам неприємним, а колір неприродно яскравим, краще не купувати такий товар.

  Штучні  ялинки

  Яке ж Новорічне свято без вічнозеленої лісової красуні? Вибору штучної ялинки також треба приділити особливу увагу. Вони, як і ялинкові прикраси, не підлягають обов’язковій сертифікації, але повинні мати документи, що засвідчують їх якість. Перед покупкою попросіть продавця показати Вам цей документ, адже штучна ялинка знаходитиметься в оселі не один рік. Перш ніж купувати ялинку, якою б гарною і прийнятною за ціною вона не була, обов’язково поцікавтеся у продавця, з якого матеріалу вона виготовлена. Наприклад, поліпропілен – це полімер, який не виділяє токсичних речовин, з нього ще виготовляють тару для пакування продуктів харчування. Полівінілхлорид – пластик, що виготовляється з невідновних нафтових ресурсів. Якщо деревце з цього матеріалу стоїть у приміщенні недовго і діти не мають можливості запхати його гілочку до рота – безпосередньої загрози їхньому здоров’ю немає. Але лише за умови, що вміст свинцю в ялинці не перевищує норми! Якщо ялинка має неприємний запах, сподіватися на те, що він “вивітриться”- не варто. Це може бути сигналом наявності токсичних речовин у матеріалі, з якого її зроблено. У будь-якому разі не варто ставити штучну ялинку у кімнаті, де дитина спить чи проводить багато часу.

  Візьміть на озброєння

  Дo 2005 року в «Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні» в розділі “Іграшки” були і новорічні іграшки, відповідність державному стандарту яких підтверджувалася ДСТУ України 1724-92 “Іграшки. Прикраси ялинкові та ялинки штучні”. Нині ця продукція, якщо вона не маркується як “іграшка”, обов’язковій сер­тифікації не підлягає. Ось чому треба особливо уважно ставитися до вибору новорічних прикрас, які ви збираєтеся принести у дитячий caдок, школу, у свій дім. Проте сьогодні обов’язковим є маркування виробів. Споживачі повинні мати чітку та адекватну інформацію про те, що вони збираються придбати.

  Дуже розповсюдженою хитрістю користуються недобросовісні виробники та постачальники, які напередодні новорічних свят – спеціально маркують іграшки як «новорічні сувеніри» або «ялинкові прикраси». Оскільки на відміну від іграшок, сувенірна продукція не підпадає під дію Технічного регламенту безпеки іграшок і обов’язковій сертифікації також не підлягає. Але звертаємо Вашу увагу на те, що дія Технічного регламенту розповсюджується на:

  -костюми ігрові, костюми карнавальні та маски;

  -іграшки для дітей різдвяні, крім ялинкових та декоративних прикрас.

   

  Інші нормативно-правові акти та стандарти вимогам яких повинні відповідати іграшки, прикраси ялинкові і ялинки штучні

  Вимоги та норми безпеки для здоров’я, а також порядок проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи на етапах розробки, виробництва, зберігання, реалізації і методів досліджень регламентуються Державними санітарними правилами і нормами безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.12.1998 № 12 (ДСанПіН 5.5.6.012-98).  Дані правила не розповсюджуються на піротехнічні ігри, феєрверки, які включають ударні капсули (за винятком пістонів, призначених для ігор), ігри з двигунами внутрішнього згорання, обладнання для відкритих дитячих майданчиків, пневматичні рушниці та пістолети, пращі та катапульти, стріли для кидання в ціль з металевими кінцями, дитячі соски, точні копії вогнепальної зброї, ігри із живленням від електромережі.

  Також існують державні стандарти України: ДСТУ 2166-93  «Іграшки. Маркування, пакування, транспортування та зберігання», який поширюється на іграшки та установлює загальні ви­моги до їх маркування, пакування, транспортування та зберігання. Стандарт не поширюється на гумові іграшки та електрогірлянди; державний стандарт України ДСТУ 1724-92 ( Іграшки. Прикраси ялинкові і ялинки штучні. Загальні технічні умови.)  поширюється на ялинкові прикраси (далі – прикраси) і штучні ялинки, виготовлені з різних матеріалів (далі – іграшки). Стандарт не поширюється на електрогірлянди. Вимоги даних стандартів є обов’язковими.

  І як висновок, хочеться сказати, що найефективніший спосіб убезпечити себе та своїх дітей від неякісних іграшок – купувати їх у спеціалізованих магазинах, супермаркетах, де іграшки  мають необхідне маркування, а продавець надасть Вам всю необхідну документацію, яка підтверджує безпеку та якість обраної Вами продукції. І нехай зимові свята приносять Вам і малюкам тільки позитивні емоції.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій