• In English
 • В Україні з’являться сучасні прикордонні інспекційні пости
  , опубліковано 05 Серпня 2020 року о 08:08

  За ініціативи Мінекономіки та підтримки Уряду найближчим часом буде відновлено фінансування будівництва сучасних прикордонних інспекційних постів у рамках Програми “Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство”. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко, інформує пресслужба відомства.

  Відновлення фінансування дозволить до кінця цього року запроєктувати перші два з 10 постів, передбачених Програмою. Загалом до липня 2022 року необхідно буде привести у відповідність до вимог ЄС 35 таких постів.

  – По периметру нашої країни починаємо будувати сучасну інфраструктуру, яка дозволить нашим ветеринарам і фітосанітарам краще захищати внутрішній ринок і нас з Вами, як споживачів, від небезпечних харчових продуктів та інших небезпечних вантажів, – наголосив Сергій Глущенко.

  З метою обрання майданчиків для розбудови перших двох прикордонних інспекційних постів протягом декількох останніх заступник міністра відвідав наступні пункти:

  – на кордоні України зі Словаччиною – пункт пропуску “Ужгород”;

  – з Угорщиною – пункт пропуску “Чоп (Тиса)”;

  – з Білоруссю – пункти пропуску “Сеньківка”, “Виступовичі”, “Нові Яриловичі”;

  – з Польщею – пункт пропуску “Рава-Руська”.

  З побаченого на місцях до швидкої розбудови найкраще виявилися готовими пункти пропуску “Ужгород” (на кордоні України зі Словаччиною), а також “Виступовичі” (на кордоні України з Білоруссю).

  Загальна сума, яка у 2020 році буде виділена на розбудову двох прикордонних інспекційних постів, становитиме 28,3 млн грн. Відновлення фінансування очікується в серпні.

  Довідково. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2020 р. № 68, починаючи з 5 липня 2022 року, в Україні з усіх наявних має залишитися лише 35 прикордонних інспекційних постів, через які можна буде переміщувати комерційні вантажі з продуктами, перелік яких затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 26.03.2018 № 159.

  Через спалах коронавірусної хвороби фінансування розбудови прикордонних інспекційних постів у квітні 2020 року було вилучено і перенаправлено до Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

  Програма “Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство” є частиною Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Участь України у зазначеній Програмі схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 260-р.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій