• In English
 • Будьте пильні! Чого очікувати 27 листопада 2020 року в Чорну п’ятницю.
  , опубліковано 12 Листопада 2020 року о 18:18

  Про наближення Чорної п’ятниці в Україні відомо ледь не кожному. Рекламні оголошення про фантастично нечувані та неймовірні знижки у торгівельних центрах та інтернет-магазинах починають з’являтись напередодні.

  Знижка – тимчасове зменшення ціни товару, що реалізується покупцю, яка застосовується протягом визначеного та обмеженого періоду часу. Найчастіше продавці застосовують знижки як один із елементів рекламної кампанії для підвищення продажів товарів.

  Також слід мати на увазі, що згідно з ч. 6 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів» (надалі – Закон) після публічного повідомлення про початок проведення розпродажу, застосування знижок або зменшення ціни до відома споживачів повинна доводитися інформація про ціну продукції, що була встановлена до початку проведення відповідного розпродажу, застосування знижок або зменшення ціни, а також про ціну цієї продукції, установлену після їх початку.

  Як свідчить аналіз скарг споживачів, які поступали до Управління після покупок товарів в Чорну п’ятницю, окремі покупки виявились не вдалими. Споживачі скаржилися, що їхні очікування не виправдалися, ціни навіть після зниження продовжувались «кусатися», придбаний товар був застарілих моделей та неякісний і сама Чорна п’ятниця залишила гіркий присмак розчарування. Так, більшість моделей одягу та взуття, представлених для розпродажу в Чорну п’ятницю, виявились неходовими, маленьких або великих розмірів, а також колекцій минулих років, складна побутова техніка застарілих моделей та неякісна.

  Що необхідно знати споживачу, щоб не виявитись ошуканим?

  Перш за все, потрібно запланувати покупку і починати моніторити ціни заздалегідь. При цьому, слід пам’ятати, що несумлінні продавці навмисно завищують ціни напередодні Чорної п’ятниці, щоб потім продати товар зі знижкою. Здійснюючи покупку в магазинах, звертайте увагу не тільки на ціну, а й на якість виробу. Адже користуючись ажіатажом, продавці намагатимуться збути бракований товар або ж такий, у якого от-от минає термін придатності. Тож перш ніж здійснити покупку прискіпливо огляньте річ, обов’язково перевірте якість товару, незважаючи на черги.

  Крім того, споживачу необхідно звернути увагу на наявність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, щоб не потрапити на контрафактний товар. Інформація про товари повинна бути зазначена на державній мові, а товари, які мають гарантійні терміни експлуатації, повинні супроводжуватися гарантійними талонами.

  Варто зазначити,  що на товари, придбані зі знижкою, поширюються вимоги передбачені ст. 8 Закону щодо здійснення гарантійного ремонту товару, обміну або розірвання договору купівлі-продажу та повернення сплачених коштів за товар.

  Якщо придбаний товар зі знижкою не підходить за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин, то відповідно до ст. 9 Закону споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, а в разі відсутності товару – повернути сплачені кошти.

  І, насамкінець, нагадаємо споживачам, що при покупці товарів необхідно отримати від продавця товарний чек. Адже, лише за наявності розрахункового документу в разі придбання неякісного товару або товару, який не підходить, споживач може повернути його в магазин.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій